FIJNE JAARWISSELING

2021

Bijna sluiten wij als SDRN het jaar 2021 weer af, om vol passie en overgave te starten in 2022.

Het bestuur en de vrijwilligers kunnen terugblikken op een heel mooi jaar voor de Stichting en de Dobermanns. Dit jaar staan twee datums in ons geheugen gegrift. Het waren zeer emotionele momenten waarop ons hart even brak, maar we zijn trots dat wij hebben kunnen bijdragen.

12 februari 2021

In samenwerking met dierenkliniek De Streek hebben we kunnen voorkomen dat dobermann Leo van 14 jaar (in memoriam 14 september 2021) op zoek moest naar een nieuwe mand, omdat het de eigenaar ontbrak aan financiële middelen. Wij hebben ons 18-jarig jubileum hiermee extra feestelijk kunnen afsluiten; hond en baas bleven samen!

27 augustus 2021

Samen met Stichting Ambulancewens hebben we een bijzondere laatste wens kunnen en mogen verwezenlijken: “Would love to look the dobermanns in the eye one more time”.

Tijdens de eerste hevige coronaperiode en lockdown zijn massaal honden aangeschaft en de SDRN vreesde voor een enorme drukte doordat mensen afstand van hun dobermann zouden doen. Gelukkig is deze angst tot op heden niet bewaarheid. Honden zijn om uiteenlopende redenen herplaatst in 2021. Het aantal inschrijvingen en de vraag naar jonge honden tot 1 jaar in 2021 is wel gestaag gegroeid in ons bestand.

De stichting probeert keer op keer zo snel mogelijk hulp te bieden bij het zoeken naar een nieuwe gouden mand of om eigenaar en dier bij te staan bij gedragsproblemen om zo een herplaatsing te voorkomen.

MAAR ZONDER U, die een dobermann met bagage (van handtas tot koffer) een kans wil geven, hadden wij het niet gered.

Opvallend dit jaar, vindt ons team dat de seniorhonden (Dyengo van 11 jaar, Duco van 9 jaar, Pelle van 8 jaar) die op zoek waren naar een nieuwe baas, zo snel een nieuw geweldig onderkomen vonden. Respect willen we uitspreken naar deze mensen die, los van de bagage, een flink risico nemen wat betreft  snel te verwachten hoge medische kosten of deze kosten zelfs op voorhand voor hun rekening namen en hun hart openstelden.

We hebben dit jaar weer geweldige positieve updates van herplaatste honden mogen ontvangen en kunnen plaatsen op Facebook. Helaas ook enkele verdrietige berichten van overlijden. Dit blijft altijd erg triest.

Vanuit onze permanente opvang hebben we afgelopen jaar vele ups en downs met de gezondheid van Storm meegemaakt. Hij heeft diverse dierenartsbezoeken moeten ondergaan, met uiteindelijk de diagnose: Een “echte senior met dementie”. We hopen dat hij nog een mooie oude dag mag beleven. Dobermann Daisy en Otto blikken terug op een jaar zonder veel zorgen om gezondheid. 

Eind vorig jaar vertelden wij u dat er bestuurlijk wat veranderingen zijn doorgevoerd bij de Stichting en deze blijven ongewijzigd. (Albert Bruin het vertrouwde gezicht als voorzitter, Nicole Jansen secretaris en penningmeester en Jacqueline Voerman als algemeen bestuurslid.)

Albert Bruin heeft het afgelopen jaar de donateursadministratie verzorgd en de overige taken, zoals onderhoud website, facebook en de boekhouding + maandelijkse btw-aangifte, stapsgewijs richting Nicole overgedragen. Albert is erg content dat hij het wat rustiger aan heeft kunnen doen met alle administratieve werkzaamheden, maar het stelt hem vooral zeer gerust dat er iemand is die het stokje helemaal kan overnemen als dat in de toekomst nodig mocht zijn. Nicole is bijna helemaal ingewerkt zoals ze dat in het bedrijfsleven noemen. Zijn motto is: De SDRN moet doorgaan!! 

Met dit motto komen we gelijk op het volgende. Zondag 12 februari 2023 bestaat de stichting 20 jaar!!! Deze datum mogen we natuurlijk niet voorbij laten gaan. Nu denkt u, ja dat is ver weg, maar onze raderen draaien al een beetje die kant op. Ons team zou dan graag een SDRN-dag willen organiseren voor alle mensen die ons een warm hart toedragen. Een gezellig samenzijn met veel dobers en diverse activiteiten. Om dit te realiseren, allemaal te plannen, kost veel tijd en dit kunnen we niet alleen. Bovendien is de vraag: Is hier animo voor? Graag horen wij van u of u zo’n dag ziet zitten! Mocht u ideeën hebben en/of ons willen helpen om deze dag in te vullen, mail ons dan op info@sdrn.nl.

Voor de tweede keer op rij waren onze SDRN december-snackboxen een groot succes; superleuk om te maken, leuke feedback, goede reclame voor de SDRN en een extra financiële booster voor onze kas.

De loterijacties gehouden door Con van den Hout hebben ook weer mooie bijdragen opgeleverd.

Wij hopen weer op uw steun te kunnen rekenen in 2022 en willen iedereen heel hartelijk bedanken voor alle financiële en emotionele steun aan de SDRN in 2021.

Hele fijne oudejaarsdag, goede jaarwisseling op naar het nieuwe jaar.

Het SDRN Team

4 gedachten over “FIJNE JAARWISSELING

  1. Een mooi 2022 gewenst door dober Goofy 10-10-2010 die via SDRN en Huize zwerfhond op 19-12-2016 bij ons terechtkwam vanuit een asiel in Griekenland. Goofy doet het ondanks een overvolle medische rugzak goed. Met regelmatig medische hulp kunnen we hem pijnvrij houden en geniet hij en dus wij ook, volop. Groet Goofy, Ellen Hofsté en Robert van Schie

Geef een reactie