TERUG IN DE TIJD | DOOR DE JAREN HEEN, NOOIT VERGETEN.

Door de jaren heen hebben we vele dobermanns geholpen die om welke reden dan ook een nieuw thuis zochten. De meeste honden vonden weer snel een nieuwe mand.

Er zijn er zeker ook de revue gepasseerd, die wegens (trieste) omstandigheden voor altijd in ons geheugen staan en een speciale plek in ons hart hebben ingenomen. Een aantal bijzondere om te benoemen zijn:

VAGO, jij werd gevonden op straat in zeer slechte conditie, leeftijd geschat op 12 jaar. Gewoon gedumpt! De dierenarts constateerde slecht gebit, zwaar ondergewicht, slechte achterhand en Wobbler. Je hebt nog 8 mooie liefdevolle maanden bij ons in permanente opvang mogen hebben.

GAAZ, jij hebt ons de schaduwzijde leren kennen van de roze wolk waarop wij leven bij het tijdelijk opvangen en afsluiten met een positieve herplaatsing. Op zondag kwam jij in ons midden en had ontzettende diarree met bloed. Op maandag bleek na diverse onderzoeken dat jouw buik en darmen vol met tumoren zaten. Wij hebben toen direct besloten jou verder lijden te besparen. Onze eerste verdrietige ervaring dat het helemaal anders kan lopen.

KELLY, misbruikt voor de fok. Jij was er slecht aan toe, had geen kennis van de buitenwereld en als klap op de vuurpijl bleek je ook nog eens drachtig! Jij bent bij het opvangadres bevallen, helaas hebben jouw pups het niet overleefd. Als je als opvangadres zulke ervaringen meemaakt met een hond is dat flink emotioneel. Kelly is in permanente opvang gebleven bij Albert.

BRISTA, heeft ons doen beseffen dat er dieren zijn die er plotseling alleen voor staan, omdat hun baas is overleden. Jij was zelf al een bejaarde dame met nierfalen toen je bij ons kwam. We hebben vrijwel direct bestolen dat jij mocht genieten van onze permanente opvang zolang jouw gezondheid het zou toelaten.

HUMMER, jij kwam in onze opvang met een zwaar verwaarloosde oogontsteking. Met man en macht hebben wij nog geprobeerd jouw oog te kunnen behouden, maar het was er te slecht aan toe en werd alleen maar slechter. Geen andere keus dan jouw oog operatief te laten verwijderen. Voor jou een mooie permanente opvangplek bij Jacqueline.

HARRY BALOU, op speciaal verzoek kwam jij in 2006 bij Albert Bruin. De eigenaresse moest worden opgenomen voor een operatie, van afstand doen wilde mevrouw niks weten en zo ging Albert akkoord met de tijdelijke opvang. Er verstrekken maanden dat Balou nog niet terug kon naar zijn bazin. Na bijna 2 jaar waren Albert en Balou inmiddels een onafscheidelijk duo en is hij definitief geadopteerd door hem.

BASCO, dierendag 2010 stond jij als 10-jarige reu op marktplaats, gratis af te halen. Binnen no time werd jouw foto verspreid via social media en was jij een bekend gezicht in dobermannland. Wij werden benaderd of we niet wat konden beteken voor jou en zo is Albert naar Maastricht gereden om jou op tehalen. Bij aankomst was je totaal niet in optimale conditie en liep erg slecht. De dierenarts constateerde kapotte kruisbanden. Dankzij de vele mensen die jou destijds een warm hart toedroegen, is er een actie gestart en zijn de benodigde financiële middelen voor jouw operatie ingezameld. Helaas heb jij na de operatie niet lang mogen genieten van jouw oude dag. Een acute aanval van Wobbler heeft jou getroffen.

GREY (Monsieur Deukie), via dierenambulance Dordrecht kwam jij op een geschatte leeftijd van 10 jaar in onze opvang. Onze eerste kennismaking deed ons even flink slikken: broodmager en een grote deuk op jouw schedel, maar jouw directe vriendelijke kwispel liet ons direct smelten. Na een maand in onze opvang vond jij een nieuwe mand, maar helaas bleek al snel dat je daar niet op je plek was. We hebben jou teruggehaald voor tijdelijke opvang en al snel volgde jouw forever mand bij Nicole.

PATRICIA,PATTY en TATJANA, we werden benaderd door een meneer. Hij kreeg zijn pups niet verkocht of wij de laatste drie reuen van zeven weken konden ophalen. Albert en Nicole zijn ze samen gaan halen. En daar stonden we dan met een mond vol tanden en kippenvel in Rotterdam 3-hoog achter. Drie superkleine vieze pups op het balkon buiten tussen de vele uitwerpselen. Nicole heeft de pups in sneltreinvaart opgepakt en is de deur uitgelopen: Albert regel jij de papieren maar. Met gierende banden naar huis om direct de juiste verzorging te starten. Bij thuiskomst bleken het geen reuen maar drie dames. Na een periode van flinke zorg vonden er twee een gouden mand elders en dame Patricia (Morticia) is bij Nicole gebleven.

KIMON, wegens het kleiner wonen van jouw baas werd er een beroep op ons gedaan. Toen wij jou zagen, kruisten de blikken van onze vrijwilligers elkaar. Wij zagen direct jouw moeilijke opstaan en lopen, des te meer reden om jou snel onze zorg te bieden. Spoedig volgde onderzoek bij de dierenarts en werd ons vermoeden bevestigd: ernstige artrose. Ons team heeft besloten om jou op 10-jarige leeftijd met je medische bagage niet meer te herplaatsen. Je kreeg een fijne plek in permanente opvang bij Coby.

1 gedachte op “TERUG IN DE TIJD | DOOR DE JAREN HEEN, NOOIT VERGETEN.

  1. Wat een ontroerende verhalen! Mooi om te lezen en des meer reden om dankbaar te zijn voor een organisatie als deze. Hulde aan iedereen die hier zijn/haar steentje aan bijdraagt!
    Lieve Groeten.

Geef een reactie