Update Ares

Ares is een reu van 16 maanden en verblijft sinds 29 augustus in de opvang van de SDRN.

Recent verleden……

Ares vond eerder via onze bemiddeling een nieuwe mand, maar helaas bleek dat na 14 dagen Ares daar niet op zijn juiste plek was. De eigenaresse werd erg onzeker en angstig als Ares overprikkeld gedrag liet zien zoals; happen in de riem of handen. De situatie was voor zowel het baasje als Ares verre van ideaal en daarom heeft ons team besloten om hem onder te brengen bij één van onze gastgezinnen.

Naar aanleiding van een eerdere post over Ares hebben wij van iemand, die een zusje van Ares heeft een privé bericht ontvangen. Na het lezen van het verhaal over Ares herkende ze veel overeenkomsten in de beschrijving die wij hadden gegeven over zijn overprikkelde, drukke gedrag en omdat er bij haar hond na diverse uitgebreide onderzoeken door een dierenarts, een hartritme stoornis (verhoogde hartslag) is geconstateerd- welke inmiddels wordt behandeld met medicatie- heeft ze ons team een bericht gestuurd om ons hier op te wijzen.

Ons team stelt het ontzettend op prijs dat mensen de moeite nemen om ons hierop te wijzen en wij hebben dan ook direct – op de dag van opvang- een afspraak ingepland bij de cardioloog om Ares te laten onderzoeken.

Het heden…

Maandag 4 september is het gastgezin met Ares bij de cardioloog geweest voor een ego van het hart. Voor nu een geweldig mooie uitslag, geen afwijkingen of abnormale zaken gevonden. Tijdens het gehele onderzoek was zijn hartslag- zowel bij stress als in ontspannen toestand – netjes stabiel en regelmatig. De kleine en grote aders waren niet verwijd of vernauwd en de pomp functie en capaciteit van het hart eveneens tip top in orde.

Zijn hieperdepiep drukke puber gedrag vind voor nu dus geen oorsprong in hartfalen.

Ares laat bij het gastgezin op enkele extreme piek momentjes na momenteel al best heel braaf en rustig gedrag zien. Hij wist gewoon weg niet, welk gedrag in bepaalde situatie gewenst is. Hij begint te begrijpen dat luisteren ontzettend leuk is en hem dit een voertje of speeltje oplevert als beloning.

Wij ervaren Ares als een kerel met twee enorme uitblinkende eigenschapen; ontzettend lief en leergierig.

Wij vinden zeker dat hij nog wat meer mag aarden, bij kan leren en daarom blijft hij zeker nog een tijdje ter observatie onder onze hoede alvorens wij hem gaan aanbieden voor herplaatsing.

Wordt vervolgd

Reacties om hem te kunnen adopteren in de toekomst nemen wij NIET aan en zullen deze ook NIET beantwoorden. Simpelweg omdat het ontzettend veel tijd kost en onze prioriteit bij de zorg van het dier zelf ligt!

Geef een reactie